Last minute zájezdy Letenky Tunisko další země

Počasí v Tunisku

Africká země s nevelkou rozlohou

Na severu a na jihu země jsou značné klimatické rozdíly. Subtropické středomořské podnebí nás čeká na severu (teplé a suché léto, mírná zima). Kontinentální podnebí je typické pro jižní část země (velké výkyvy teplot).

Severní oblasti Tuniska

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce. Denní teploty dosahují v průměru 30 až 35 °C. V září nás mohou překvapit dešťové srážky (200 - 400 mm). Nejbohatší měsíce jsou říjen a duben. Pohoří Atlas (1500 m nad mořem), které zasahuje na severozápadu Tuniska nám umožňuje setkat se se sněhem. Největší turistický nával do Tuniska začíná v červenci ale můžeme vyrazit již v květnu.

Jižní oblasti - Sahara

Teploty přes den mohou dosahovat až 50°C. Teplota v noci rapidně klesá (k nule nebo pod bod mrazu). Déšť se tu nemusí ukázat i několik let. Hlavní sezóna probíhá v letních měsících. Pro návštěvu jižní části země není stanoveno nejvhodnější roční období. Turisté jezdí po celý rok.

Východ - Sousse, Sfax, Djerba

Počasí na východě je podobné severnímu. Menší počet srážek. Nejvíce srážek můžeme očekávat v říjnu. Průměrná teplota se pohybuje okolo 30 °C v letních měsících. Nejteplejší měsíc je srpen a nejslunnější je červenec. Musíme počítat i s horkým a suchým větrem. Pro středoevropany nemusí být tyto horka příjemné. Nejvhodnější doba pro návštěvníky je zima.

Pro provozování surfování, golfu, plachtění, prohlídka památek, obdivování pouští a oáz jsou nejvhodnější měsíce mezi říjnem a květnem. Teploty se pohybují okolo 12 - 28 °C.

Průměrná teplota moře je 28 °C (ostrov Djerba). Jinde může být o jeden nebo dva stupně moře chladnější. Přijatelná teplota je od května do října.

On-line předpověď počasí z Tuniska

Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Beja, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Bizerte, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Djerba Mellita, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Gafsa, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Jendouba, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí:Kelibia, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Nabeul, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Sidi Bouzid, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Tabarka, Tunisko Pokud kliknete, zobrazí se vám podrobná předpověď počasí: Tozeur, Tunisko