Last minute zájezdy Letenky Tunisko další země

Cestování

Nákupy v Tunisku

Při nakupování nesmíte zapomenout, že uváděné ceny jsou značně přemrštěné a obchodník od vás očekává, že s ním budete smlouvat. Navrhněte tedy co nejnižší cenu a potom postupně přihazujte, dokud se nedohodnete na ceně, která bude vyhovovat vám obou. Nikdy však nesmíte smlouvat o zboží, které nechcete nebo již předem víte, že si jej nekoupíte, to je v Tunisku naprosto nepřípustné.

Djerba

Turisty oblíbenou lokalitou je například Djerba, která nabízí dlouhé pláže, čisté moře a příjemné podnebí. Djerba je největším ostrovem severní Afriky a s pevninou je spojená 6,5 kilometrů dlouhou hrází, po které vede i silnice. V Djerbě jsou tři nejvýznamnější města – Houmt Souk (je to něco jako hlavní město a zdejší výrobna koberců nabízí velmi kvalitní zboží), Guellala (zachovalá hrnčířská osada, nachází se zde i Muzeum tradic) a Midoun (je zde obrovský trh, na kterém naleznete různorodé zboží).

Nákupy a diskotéky v Tunisku

Další oblíbenou lokalitou je město Hammamet. V ulicích najdete spoustu obchůdků a butiků s různým zbožím a večer jistě nepohrdnete posezením v malebných kavárnách a restauracích a hudbu a tanec milující turisty jistě potěší několik městských diskoték.

5km tuniských katakomb

Město Sousse se svými uličkami plnými turistů, hluku a aut připomíná spíše evropské město. V severní části města se nachází křesťanské katakomby (5 kilometrů podzemních chodeb).

Piráti

Na severozápadním pobřeží leží město Tabarka. Zdejšími turisty nejnavštěvovanějším místem je Janovská pevnost, která v 16.století sloužila jako útočiště tureckých pirátů.